Güvenlik İşözel güvenlik sendikaları

Güvenlik iş sendikası algı peşinde mi?

Güvenlik iş sendikası bilindiği üzere Türk-iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Geçmiş yıllarda sendika başkanının değişimi ve yeni yönetime gelen ömer çağrıcı gelir gelmez, sendika içerisinde birçok konu gündeme gelmişti. Güvenlik iş sendikası iddialara göre birçok kurumdaki işçileri mağdur etmiş ve etmeye devam ettiği iddia edilmekte. Geçtiğimiz yıllarda TCDD, Marmaray, Ptt, Vakıfbank gibi kurumlarda birçok özel güvenlik görevlisi sendikadan haklarını alamadıklarını iddia ediliyor.

İstGüven sendikal baskı altında mı?

İstgüven sendikal haklarını almak ve haklarının korunması için Hak-iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten özgüven sen ‘e tamam dediği ve yetkili sendikanın özgüven sen olduğu bilinmekte. Hükümet yetkilileri ile devamlı resim paylaşan ve Süleyman soylu ile çekindiği resimleri sosyal ve sendika il başkanlarına paylaştırdığı iddia edilen ömer çağırıcı, İstanbul Belediyesi’nin toplu sözleşmesini almak için diğer siyasi partiler aracılığı ile çalışan özel güvenlik görevlilerine baskı yaptırdığı iddia edilmekte. Özgüven sendikası ve istanbul belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ile yaptığımız konuşmada ise;

Güvenlik iş sendikası algı peşinde her zamanki algılarını yapmaya devam ediyor. Hükümete yakın olarak görüp, İstanbul belediyesindeki diğer siyasi partiler aracılığı ile çalışan özel güvenlik görevlilerine baskı yaptırdığını birçok arkadaşımız iddia etmekte. Geçmiş dönemde bu sendikanın toplu sözleşme yaptığı kurumlardaki özel güvenlik görevlilerinin mağduriyetleri ortada, biz özgüven sen olarak bu sendikanın yaptığı algıları çalışan arkadaşlarımıza göstermeye devam ediyoruz. Gerektiğinde geçmiş dönemde toplu sözleşme yaptığı kurum çalışanları ile konuşturuyoruz. Yapmış oldukları algıyı Tüm çalışanlar bilmektedirler, Dedi.

Özel güvenlik işçileri koruma emekçi sendikası

Özel güvenlik işçileri koruma emekçi sendikası olarak yeni faaliyete başlayan ve birçok yerde hemen kendinden söz ettiren sendika başkanı Abdurrahman konyar ise, sosyal medya üzerinden yapılan algı ve kendi şahsına güvenlik iş tarafından yapıldığını iddia ettiği karalamaları hakkında güvenlik iş sendikası başkanı ömer çağırıcı ’ya bir takım sorular sormakta ve paylaşmaktadır. Abdurrahman konyar, güvenlik iş sendikası il başkanı atamalarında kurumların amir ve müdür olan kişilerini seçerek kurumda çalışan özel güvenlik görevlilerine baskı yaptırdığını iddia etmekte. Bu konuda savcılığa ulaştırdığı şikâyetlerimde olduğu bilinmekte. Bunlardan bir kaçı ise şu şekilde;

 

özel güvenlik haber
özel güvenlik haber

İstgüven çalışanları sendikalarından memnun mu?

İstgüven çalışanları özgüven sendikasından memnun olduklarını dile getirmektedir. Çalışan bir takım kişi ile yaptığımız röportajda ise; biz çalışanlar olarak birçoğumuz şu anki sendikamızdan memnunuz. Aradığımız zaman istediğimiz kişiye ulaşabilmekteyiz. Güvenlik iş sendikası sosyal medya üzerinden algı yapmaya çalışıyor ama hiçbir çalışan bu oyuna gelmemekte. Geçmiş dönemlerde toplu sözleşme yaptığı kurum çalışanları ile görüşmeler yapmaktayız ve birçoğu ‘’sakın bulaşmayın, toplu sözleşme yapana kadar can ciğer gibi görünürler, toplu sözleşme yapıldıktan sonra kimseye ulaşmazsınız hiçbir mağduriyetiniz giderilmez diyor’’. Her kurumda %50 mağduriyet olduğunu artık ortada, çalışan arkadaşlardan dinlemekteyiz. Bizlerin üstüne çeşitli siyasiler üzerinden algı ve baskı kurulmaya çalışıyor, bizler artık çalışma hayatımızı unuttuk bu yapılan baskılara karşı kendimizi güvence altına almaya çalışıyoruz. Ve elimize bu konuda deliller topluyoruz DEDİ.

Özel güvenlik haber olarak İstgüven ve diğer kurumlarda çalışan sendikaların haberlerine önem ve hız vereceğiz. Birçok kurum çalışanı arkadaşımız sendikal faaliyetlerden dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Yapılan tüm yanlış sendikal faaliyetleri ve baskıları çalışan arkadaşlarımızın görmesini sağlayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu