iskur iş ilanı

Kültür bakanlıgı personel alımı yaş şartsız

Kültür bakanlıgı personel alımı gerçekleştirmek adına ilan yayına aldı. Yayınlanan ilana göre bakanlık bünyesindeki pozisyonlarda istihdam etmek üzere üst yaş şartsız geçiçi pozisyonda istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştirecek. Yayınlanan ilanda 214 kişi istihdam edeceğini duyurdu. 4 unvanda yapılacak olan alımda vasıflı/vasıfsız şekilde istihdam edilecek.

Türkiye iş kurumu üzerinden farklı iller ve farklı kurumlar bünyesindeki eksiklikleri geçiçi/sürekli işçi pozisyonunda personeller aracılığı ile doldurmayı hedeflemekte. Bu kapsamda ise komana kazevi bünyesindeki eksik personel ihtiyacını gidermek adına 24 üst yaş sınırı olmadan personel alımı gerçekleştirilecek.

Geçiçi işçi alım yapılan branşlar

Geçiçi işçi alım için Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanan ilana 20 beden işçisi, 1 koruma/konservasyon uzmanı/restoratör, 2 tarihçi ve arkeolog alımı yapılacaktır.

Beden işçisi statüsünde alınacak personeller arazide arkeolojik kazıda görev yapabilecek ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir.

Koruma/Konservasyon Uzmanı/Restoratör personelleri arazide kazı çalışmasında görev alabilecek alanında lisans sahibi olması gerekmektedir.

Tarihçi alımı için alanda kazıda görev yapabilecek, bölümünde lisans sahibi olması gerekmektedir.

Arkeolog alımı için alım yapılacak personel kazıda tecrübeye sahip olmak ve arkeolog alanında lisans sahibi olması gerekmektedir.

Aşagoda belirttiğimiz başvuru kılavuzu detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Kültür bakanlıgı personel alımı Başvuru kılavuzu.

Komana kazıevi başvuru tarihleri

Adaylar 08.07.2022 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar kazıevi bula köyü merkez/Tokat adresine yapmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu