typ işkur

meb typ yeni ilanları yayınlamaya başladı

meb typ yeni ilanlar yayınlamaya başladı. Birçok işsiz vatandaş milli eğitim işkur son dakika haberlerini takip etmeye devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında Yaş sınırından dolayı çalışamayan vatandaşlar meb typ ilanlarını beklemekte.

Milli eğitim bakanlıgı bünyesindeki yaklaşık 30 bin okulda Toplum yararına program kapsamında bu dönem alımların yapılması bekleniyor. İlanlar bölge bölge açılmaya başladı. Son yayınlanan ilana göre toplamda 10 şehirde typ personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda yeni asgari ücret 4250 üzerinden maaş alacaklar. En az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

İşkur typ alım şehir listesi

 İşkur typ aracılığı ile 10 ilde yayınlanan iller şu şekilde belirlendi. Kırıkkale, Çorum, Elazığ, Kars, Şırnak, Hatay, Kilis, Van, Mardin ve Adıyaman şehirleri alımı yapıyor. Tek istisna Adıyaman şehri 4 Şubat 2022 tarihinde başvuruları başlayacak olmasıdır. Typ güvenlik ilanları ise ayrıca yayınlanması beklenmektedir.

Typ iş ilanları için başvuru şartları

Typ iş ilanları Başvuru Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almama şartı var. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 65 olduğu belirtilmiştir.

İlanı yayınlayan şehirde ikamet etmiyorsanız o ilana başvuru yapamazsınız.

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumuna veya E-Devlet üzerinden İŞKUR sistemine girerek TYP yazması ile ilanlara ulaşabilecektir.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx yeni sayfaya bu adresi yazarak giriş yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu