özel güvenlik bilgi sistemi

öğğ sayısı günden güne artıyor

öğğ (özel güvenlik görevlisi) sayısı günden güne artış göstermeye devam ediyor. Türkiye ‘de ve dünyada en hızlı şekilde büyüyen özel güvenlik sektörü çalışan sayısı birçok ülkenin askeri ve polis sayını geçtiği bilinmektedir. Bu hızlı artış yaşayan öğğ sektörü çalışanlarının da sıkıntılarda eş değerli şekilde büyümekte. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile özel sektör çalışanlarının sorunlarının birçoğu aynı olduğu görülmekte. En büyük sorunların başında kurum yöneticileri veya proje sorumlularının yapmış olduğu Mobbig ve özel güvenlik maaşları ‘nın yetersizliği olduğu belirtiliyor.

Ögg maaş yetersizliği

Ögg maaş yetersizliği, sektör içerisinde çalışan tüm güvenlik görevlileri bilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller ile özel sektörde çalışanların maaşlarının arasında farklılık olduğu bilinse de tüm öğğ maaş yetersizliğinden şikâyetçi. Okullarda güvenlik görevlisi olarak çalışan 9 aylık işçi typ güvenlik görevlileride asgari ücret ile çalışmaktadır. Ülke genelinde yaklaşık 60 bin süreli işçi asgari ücret alarak görevlerini icra etmektedir.

Güvenlik şirketleri mobbig mi uyguluyor?

Güvenlik şirketleri tarafından güvenlik görevlilerine mobbig uygulandığına dair birçok şikâyet gelmektedir. Son dönemlerde korona virüs salgını ile birçok özel güvenlik kimlik kart sahibinin işsiz olması nedeni ile bazı merdiven altı firmalar çalışanlarına fazla mesai paralarını ödemediği tehdit olarak ise ‘’beğenmiyorsan git bir sürü bekleyen kişi var’’ gibi söylemler ile baskı kurdukları iddia edilmekte. Özel güvenlik haber sitemizin mail adresine bu duruma maruz kaldığını ve bunu haberleştirmek istedikleri mailleri almaktayız. Genel olarak bu baskılar firmada uzun süre çalışanların üzerine yoğunlaştığı belirtilmekte. Bunun sebebi ise yıldırma politikası uygulayarak istifa ettirilmeye çalışıldığı iddia ediliyor. Bilindiği üzere istifa eden kişilerin tazminat hakları olmamaktadır.

öğğ
öğğ

Özel güvenlik haber hukuk sorumlusu

Özel güvenlik haber olarak yakında köşe yazarı olarak hukuk sorumlusu bölümümüzü aktif ederek yaşadığınız sıkıntıları bildirebilecek ve haklarınız hakkında bilgi alabileceksiniz. Son dönemlerde bu gibi sorunların yoğun şekilde gelmesi sonucu bu tür bir önlem alarak haklarınızı bilmenizi sağlamaya çalışmaktayız. Kısa süre içerisinde hukuk sorumlusuna direk öğğ haber sitemiz üzerinden bilgi alabileceksiniz.

 

bizi sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu