özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik kartı randevu

özel güvenlik kartı randevu almak son dönemlerde zorlaştı. Özel güvenlik kimlik kartı almak isteyen kursiyerler, özel güvenlik sınavı kazanmasının ardından evraklarını EGM özel güvenlik şube müdürlüğüne teslim etmeliler. Özel güvenlik sertifikası almak isteyenlerin yoğunluğundan dolayı özel güvenlik kartı randevu sistemi ile gerçekleşmektedir. Büyük şehirlerde randevu alma 1 ay kadar sürerken, küçük illerde 5 – 10 dakika içerisinde randevu alınabilmektedir.

ozel guvenlik randevu saatleri

ozel guvenlik randevu saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Son dönemlerde ülkemizin korona virüs salgını dolayı yoğunluk artmasına da neden olmakta. Genel olarak Sabah 08:30 – 09:30 ve 16:30 ile 17:30 arası genel olarak emniyet genel müdürlüğünün sitesi aktif olmaktadır. ozel guvenlik randevu almak çoğu ilimizde zorunlu olduğu bilinmektedir. Nüfusu az olan illerde ise bu zorunluluk bulunmamaktadır.

özel güvenlik kartı randevu
özel güvenlik kartı randevu

Ozel guvenlik sube randevu alma zorluğu

Ozel guvenlik sube randevu alma durumlarda en sık karşılaşılan sorumların başında ‘’devamlı dolu’’ olmasıdır. Bu sorunun başında korona virüs salgını ve özel güvenlik şube müdürlüğünün personel eksikliklerinden kaynaklanmaktadır. Büyükşehirlerde randevu almak bazen 1 ile 1,5 ay sürebilmektedir. Özel güvenlik randevu konusunda küçük şehirlerde oturanlar avantajlı olduğu bilinmektedir. Randevu alınmadan özel güvenlik şube müdürlüğüne giden kursiyerler hiçbir işlem yapamamaktadır.

Randevu almak isteyen vatandaşlar bulundukları İl’in emniyet müdürlüğü sitesine girerek randevularını alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu