Özgüven sendikası

Özgüven sendikası Güvenlik iş sendikasını ezdi geçti

Özgüven sendikası, özel güvenlik sektöründe yıllardır birinciliğini kimseye kaptırmadan devam ediyor. Özgüven sen sektör üzerinde sendikacılık faaliyetlerini yürütmeye başladığı günden bu yana Güvenlik iş sendikasını adeta korkulu rüyası olmaya devam ettiği iddia edilmekte. En son olarak ise özgüven sendikası İSTGÜVEN üzerinden girilen toplu sözleşme yarışında güvenlik iş sendikasını adeta ezip geçti.

İSTGÜVEN ’de çalışan işçiler tehdit edildi.

İSTGÜVEN üzerinden çalışan özel güvenlik işçilerin son günlerde başları dertlerden kurtulmuyor. Toplu sözleşme dönemi olması nedeni ile 2 özel güvenlik sendikası üye yarışına girdiği bilinmekte. Hak iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten özgüven sendikasına üye olan veya üye olmak isteyen işçiler, kurum üzerinde çalışan bazı amir ve müdürler tarafından Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikasına geçmeleri için tehditler ve baskılar kurulduğu iddia edilirken, bu konu hakkında birçok suç duyurusu bulunulduğu sosyal medya üzerinden yayınlanmaktadır. Özgüven sendikasından memnun olan veya üye olmak isteyenlere birçok personel baskı kurularak sendika değişimi için baskılara magruz kalan güvenlik görevlileri, dik durarak Güvenlik iş sendikasını adeta ezdi geçti. Özgüven sendikası kurumda liderliğini devam ettirirken, baskı kuran birçok amir ve müdür hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İlerleyen süreçlerde bu baskı kuran amir ve yöneticilerin haberlerine sıklık vereceğiz ve takip edeceğiz.

Özel güvenlik sendikaları ‘nın lideri özgüven sen oldu

Özel güvenlik sendikaları ‘nın içinde liderliğini sürdürmeye devam eden özgüven sendikası gerek İSTGÜVEN ’de dik duran özel güvenlikleri gerekse Ülke genelinde özgüven sendikasını tercih eden güvenlik görevlilerine teşekkür ettiler. Güvenlik sektöründe liderliğini koruyan sendika kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmalarda hiçbir özel güvenlik görevlisi tehdit ve şantaj kullanarak değil, gönüllerini kazanarak bugünlere geldiklerini dile getirdiler. Özel güvenlik haber sitesi olarak Hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten özgüven sendikasına başarılarının devamını dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu