typ işkur

typ alımı tekrar aktif oldu 600 kişi

Typ alımı tekrar aktif oldu. Kamu kurum ve kuruluşunda yaş şartı nedeni ile çalışamayan işsiz vatandaşların en çok tercih ettiği. Toplum yararına program çalışma sistemi uzun bir süreden sonra tekrar bir kurum üzerinden aktif oldu. Yayınlanan ilana göre toplamda 600 kişi istihdam edilecek.

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesine sürekli işçi alımı yapmaktansa, son yıllarda popüler olan Toplum yararına program kapsamında süreli işçi pozisyonunda görevlendirilmek üzere personel istihdam etmekte. Bu kapsamda yayına alınan ilana göre il özel idaresi bünyesinde geçiçi işçi statüsünde görevlendirilmek üzere toplamda 600 kişi olmak şartıyla ilan yayına aldı. Typ alımı için belli şartların taşınması gerekmekte, yayınlanan ilan şartları haber sitemizde.

işkur typ başvuru ve alımı

işkur typ başvuru ekranı açıklandı. Yayında olan ilana göre Kastamonu il özel idaresi bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacak. Yayınlanan ilana göre başvurusu kabul olacak ilçeler ise şu şekilde belirlendi: “Abana, Cide, İnebolu, Tosya, Daday, Merkez İlçe, Pınarbaşı, Çatalzeytin, Küre, Taşköprü, Şenpazar, Devrekani, Doğanyurt, Azdavay, Ağlı, Araç, Bozkurt, Hanönü, İhsangazi ve Seydiler” olarak belirlendi.

Typ işkur başvuru tarihleri

Typ işkur üzerinden yayınlana alınan ilana başvuru yapacak olan adaylar 07.04.2022 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Typ başvuru numarası ise: 306372, başvuru yapacak olan adaylar başvurularını işkur binaları, e-işkur ve Alo 170 üzerinden gerçekleştirebilirler.

typ alımı
typ alımı

Typ personel alım şartları

TYP için başvurular Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi alanlarında başvurular alınacak. TYP şartları ise şu şekildedir:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) gerekmektedir.

Başvuru ekranı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu