typ işkur

typ alımları 6 şehirde devam ediyor

Typ alımları için Türkiye iş kurumu aracılığı ile yayına alınan Toplum yararına program alımları 6 şehirde devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında geçiçi işsiz pozisyonunda çalışmak isteyen vatandaşlar için typ başvuruları 6 ilde devam etmekte, İlanların detayı haberimizde.

Türkiye iş kurumu farklı illerde geçiçi işçi alımı yapıyor. Alım yapılan iller ise Yalova personel alımı, Muş personel alımı, Kars personel alımı, Hakkâri personel alımı, Uşak personel alımı, Siirt personel alımı yapan iller arasında.

Typ işkur başvuru detayı

Typ işkur başvuru yapmak isteyen adaylar Başvurularını İşkur resmi kurumları, Alo 170, E-işkur üzerinden yapabilmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar haberin en alt kısmında bulunan başvuru ekranına tıklayarak, acılan alana bulunduğu ili yazarak aratması ile acılan ilana başvurularını gerçekleştirebilecek. Diğer taraftan Alo 170 ‘i arayarakta başvurularını gerçekleştirebilirler.

İşkur typ personel alım şartları                     

İşkur typ için 6 şehirde devam eden ilanlara başvurmak isteyen adaylar, en az 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

Başvuru için malul veya emekli maaşı almaya hak kazanmamış olması gerekmekte.

Başvuru sonucu hak kazanan adayların asgari ücretin 1,5 katını geçmiyor olması gerekmekte.

Öğrenci olarak başvuru yapacak olan adaylar açık öğretim veya açık liselilerin tek başvuru yapabileceği ilandır.

typ alımları Başvuru

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu